piramit piramit piramit piramit piramit piramit

Proje: Bakü Flame Towers Project
Konum : Azerbaycan /Bakü
İşveren Firma: DİA Holding

Harita Mühendislik Danışmanlık Hizmeti halen tarafımızdan verilmektedir.
Azerbaycan’ın sembolü olan alev formunda 3 adet yüksek kule ve bir Alişveris Merkezi kompleksinden oluşmaktadir. Kuleler ofis, rezidans ve otel olarak konumlandırılmış olup, Bakü körfezine hakim ve şehrin her yanından görülecek bir lokasyondadır.
Hotel Kulesi 37 Kat, 164.55 m (Flick çatı yüksekliğiyle 207.55 m); Konut Kulesi 39 Kat, 181.77 m (Flick çatı yüksekliğiyle 231.37 m) ; Ofis Kulesi 34 Kat, 160.83 m (Flick çati yüksekliğiyle 200.43 m) yüksekliğe sahiptir.

Proje: PULKOVA Airport Project
Konum : RUSYA / St.Petersburg
İşveren Firma: IC-ASTALDİ İnşaat A.Ş.

Harita Mühendislik Danışmanlık Hizmeti halen tarafımızdan verilmektedir.Pulkova havalimanı yılda 14 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak.

Proje kapsamında 95.475 metrekare alan üzerine yeni bir Pulkova Havaalanı ana binası inşa edilecek. 85 check-in masasına sahip olacak bina için ayrıca yeni jet köprüleri ve otoparklara direkt bağlantılar inşa edilecek. Proje “Pulkovo 1” ve “North Pier” terminallerinin modernizasyonu; 11.600 metrekare alan üzerine kurulacak olan iş merkezi; 200 odalı 13.800 metrekare dört yıldızlı otel ve tesisin faaliyete geçirilebilmesi için yapılacak tüm çalışmaları da kapsıyor.

Proje: Sahdag Tourısm Complex Project
Konum : Azerbaycan /Qusar
İşveren Firma: DİA Holding

Harita Mühendislik Danışmanlık Hizmeti halen tarafımızdan verilmektedir.Bakü Şahdağ Turizm Kompleksi Projesi, Azerbaycan hükümeti- Turizm ve Kültür Bakanlığının ülkede yaz-kış turizmini geliştirmek üzere Quba Bölgesi, Qusar kasabası, Şahdağ bölgesinde kurmayı planladığı ve içinde Azerbaycan’ın ilk kayak pistleri, golf klubu, atçılık ve yüzme tesisleri vb çeşitli aktiviteleri içerir 1500 ha araziye yayılı bir kompleksi içermektedir. Günlük 10,000 kişinin ziyaret etmesinin beklendiği projede 3090 oda ve 6000 yatak kapasiteleli Oteller bulunacaktır. Milli park statüsünde yer alan Şahdağ Bölgesinde toplam 1540ha alanda tüm altyapısı dahil yeni bir şehir yaratılacaktr.

Proje: Swiss Otel ve Bussiness Centre Project
Konum : Azerbaycan / Bakü
İşveren Firma: Aral Group

Azerbaycan’ın büyüleyici kenti Bakü’de 2015 yılında açılması planlanan Swissotel Hotels & Resorts Bakü şu anda yapım aşamasında.

İş merkezi, eğlence mekânları, rezidans ve çok sayıda lüks restoran barındıracak olan iki kuleden oluşuyor.

Swissotel Bakü kulelerinin yüksekliği 160 metre olacak.

Swiss Otel Bakü Projesinde, 45 mobilyalı daire ve 80 Swissotel Residences ile 149 oda ve süitin yanı sıra lobi bar ve lounge, Bakü şehrinin muhteşem panoramik manzarasına sahip restoran yer almaktadır.

Proje: Dreamland Projesi
Konum : Azerbaycan / Bakü

100 adet bagimsiz bölüm içinde 140 birim (konut) bulunmaktadır. Total olarak 670 Adet bağımsız bölümde 1818 adet birim (Konut) bulunmaktadır.

Golf sahasi 18 Hole den olusmakta ve her hole de 4 adet tee (Atis noktasi) bulunmaktadir.

İşin %20’lik kısmı ticari alandan oluşmakta ve büyük alışveriş merkezleri ve otel planlanmaktadır.

Toplam saha alanı 230 hektar olup bir kısmı halen daha zeytin agaçları ile kaplıdır.

Proje havalimanına 8 km şehir merkezine ortalama 30 km’dir.

Toplam proje süresi 5 sene gibi düşünülmektedir.

DANIŞMANLIK VE MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ

• BYVK (Bakü Yeşilvadi Konakları)Yazlık Saray İnşaatı Harita Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri proje bitimine kadar yürütülmüştür.

• BYVK (Bakü Yeşilvadi Konakları)Yazlık Saray İnşaatı Harita Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri proje bitimine kadar yürütülmüştür.

• BPRE (Bakü Premium Villa Projesi) Harita Mühendislik Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri kaba işler inşaatı bitimine kadar yürütülmüştür.

• IC FRAPORT Antalya Havalimanı Yeni İç Hatlar terminali inşaatı ve apron betonu yenileme ve imalatı çalışmaları tamamlanmıştır.

• IC FRAPORT Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Yenileme projesi müşavirlik hizmeti başarıyla tamamlanmıştır.

• Çelebi-IC Antalya Dış Hatlar 2 inci Terminali Halihazır haritası ve tüm Proje uygulamaları, inşaat aplikasyon, plankote çalışmaları ve kübaj hesaplarının yapılması

• ARAL GROUP Harita Mühendislik Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• PROJE YÖNETİM A.Ş Harita Mühendislik Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Doğuş İnşaat A.Ş. Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• GTI Turizm A.Ş. Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Galeri Kristal A.Ş. Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Tez Tour Gruop Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Prenses Kuruyemiş A.Ş. Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Ekşioğlu Şirketler Grubu Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Çelebi Marina İşletmeleri Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Port-Akdeniz Liman İşletmeleri Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Özaksu Elektrik A.Ş. Müşavirlik Hizmetleri

• Özgüntur İnşaat A.Ş. Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Ahsel Grup Türkiz Otel Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

• Özgür İnşaat Harita Danışmanlık Müşavirlik Hizmetleri

İÇMESUYU

İLLER BANKASI  3. Bölge Müdürlüğü’nce çalışması yaptırılan MANİSA (MERKEZ) içme suyu inşaatı şehir içi şebeke- İsale hatları ve su depoları inşaatı harita çalışmaları ve as-built (işbitim) proje çalışmaları yaklaşık 350 km uzunluğunda İller Bankası standartlarında hazırlanarak İller Bankası Bölge ve Genel Müdürlüğünün onayından geçerek kesin kabulü yapılmıştır.

İLLER BANKASI  3. Bölge Müdürlüğü’nce  çalışmaları yaptırılan İzmir Bergama İçme suyu İnşaatı şehir içi şebeke- İsale hatları ve su depoları çalışmaları ve as-built (işbitim) proje çalışmaları tarafımızca yapılmıştır.

YAĞMUR SUYU

 • Antalya İli Demre İlçesi  yağmur suyu projelendirme işi. (40 Km)
 • Antalya İli Avsallar Belediyesi yağmur suyu projelendirme işi. (38 Km)
 • Isparta ili Senirkent İlçesi yağmur suyu projelendirme işi. (52 Km)
 • İzmit İli Merkezi yağmur suyu projelendirme işi. (5 Km)

KANALİZASYON :

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından müteahhitliği Arsan İnş. A.Ş. ve Doğuş İnş. A.Ş.’nin yaptığı Antalya genelindeki kanalizasyon çalışmalarında projenin haritalandırılması ve arazi uygulamalarının yapılması.(Antalya Merkezde 43 Km Kaleiçi ve Sanayi mah.) 1998

Antalya Büyükşehir Belediyesince yaptırılan ve inşaatı devam etmekte olan Konyaaltı ve Hurma bölgelerinde Kanalizasyon çalışmalarının harita çalışmaları şirketimizce yapılmıştır.

Isparta İline bağlı Senirkent ilçesindeki heyelan sonrası onarım çalışmalarında Teknik Altyapı (İçme suyu, Kanalizasyon , Yağmur suyu ) projelerinin hazırlanması , uygulanması ve kontrolörlüğünün yapılması;(Toplam 185 km)

Gölcükte deprem sonrası Hisareyn, Yazlık, Yeniköy, bölgelerinde 32 km.lik kanalizasyon sisteminin güzergah haritasının yapımı;

İLLER BANKASI  3. Bölge Müdürlüğü’nce  çalışması yaptırılan, ÖZDERE (İZMİR) kanalizasyon çalışmaları (Alperen İnş.)

Antalya, Alanya (TOPAKTAŞ İnş.),GAZİPAŞA (ÖZALP-ARSAN İnş.),Avsallar (ERDİNÇ  İnş.) kanalizasyon inşaatlarının tüm harita ve iş bitim (asbuilt) projeleri halen yapılmaktadır.

İstanbul İli Büyükçekmece Belediyesi Kanalizasyon proje ve harita çalışmasının yapılması;

DOĞALGAZ

 Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından ihalesi ve denetimi yapılan ;

ÇORLU DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş. ( ÇORDAŞ A.Ş.) tarafından inşaatı yapılan Tekirdağ İli Çorlu İlçesi şehir içi şebeke ve yüksek basınç doğalgaz  boru hatlarının tüm harita çalışmaları şirketimiz tarafından yapılmıştır.

Çorlu İlçesinde yaklaşık olarak 615 km doğalgaz boru hattı harita halihazırı yapılmış olup İnşaat sırasında arazi ekiplerimiz boru hattı kazı çalışmalarına birebir eşlik ederek çalışmalara yön vermişlerdir. Bu çalışma kapsamında RMS istasyonlarının ve bölge regülatörlerin yerlerinin tespiti yine   şirketimizce yapılmıştır.

Yüksek basınç boru hattının kamulaştırma ve irtifak hakkı dosyalarının (toplamda 18 km) hazırlanıp Kadastro Müdürlüğünden onaylatılıp  EPDK’na sunulması vb. İşlemlerini şirketimiz yapmıştır.

Boru hatlarının döşenmeye ve branşmanlarının yerleştirmeye başlamasından itibaren doğalgaz boru hatlarının işletme açısından ve GIS açısından çok önemli olan as-built proje çalışmaları da ULUSOY MÜHENDİSLİK olarak tarafımızca yapılmıştır.     

YALOVA İLİ DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.(ARMAGAZ A.Ş.) tarafından inşaatı yapılan Yalova İli Merkez , Çiftlikköy, Taşköprü, Altınova, Kaytazdere, Karamürsel, Tavşanlı, Subaşı ve Bursa İli Orhangazi İlçesi Belediyelerinin tümünü kapsayacak olan bu çalışma sırasında öncelikle EPDK’na sunulacak ve lisans alınması için gerekli olan avan proje çalışmaları RMS istasyonlarının yerleri geçecek olan yüksek basınç borularının güzergahları ve o bölgede bulunan BOTAŞ’ın boru güzergahları araştırılması, doğalgaz alımı için yapılacak HAT-TOP noktasının yerinin tesbitleri yapılmıştır.

Bahsi geçen bütün belediyelerin halihazır harita revizyonları yapılmış  ve bu datalar doğalgaz tatbikat projeleri ve as-built projeleri üretilecek hale getirilmiştir. Bu çalışmalar sırasında bahsi geçen belediyelerinin tümünün inşaatı tamamlanmış olan binaların bina bilgileri ( kat adedi-daire sayısı-ısınma şekli-işyeri sayısı-bina kapı numaraları vb.) sayısal olarak CAD ortamında hazırlanmış bütün sokak isimleri, mahalle sınırları ve belediye mücavir saha sınırları bu datalara işlenmiştir.Doğalgaz Proje ve Harita çalışmalarının güncelliğini koruması ve gerekli hassasiyeti sağlaması amaçlı kullanılan tüm  Nirengi ve Poligonlar GPS çalışmasıyla tesis edilmiştir.

Bu çalışmaların tümü yaklaşık olarak 4 ay gibi kısa bir sürede 7 adet arazi ekibi ve büro çalışanlarıyla 1486 km olarak tamamlanmıştır.

ARGAZ A.Ş. adına Düzce İli Çilimli İlçesi Doğalgaz dağıtım Projesi halihazır harita çalışmaları ve kamulaştırma işlemleri şirketimizce yapılmıştır.

ERZİNCAN İLİ DOĞALGAZ DAĞITIM A.Ş.(ERZİNGAZ A.Ş.)’ tarafından 30 yıl süre ile EPDK’dan lisans alan firma yapmış olduğu dağıtım projesi kapsamında Pig istasyonundan şehre kadar olan kamulaştırma dosyalarını şirketimiz üstlenmiş ve işin süresinden çok önce işi tamamlayarak EPDK’ya sunmuştur.

İMAR UYGULAMALARI

1/5000’lik Nazım İmar Planlarının , 1/ 1000’lik Uygulama İmar Planlarının, İmar plan tadilatlarının hazırlanması, gerekli resmi kurumlardan işlemlerin takibi ve onayların alınması çalışmalarını yapmaktayız. Ayrıca bu planlarda 3194 sayılı imar kanuna bağlı kalarak parselasyon, Tevhid-ifraz, Yola terk, cins değişikliği, Kat irtifakı ve diğer tüm harita hizmetlerini vermekteyiz. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Finike Radyofar İstasyonu İmar Planı uygulaması yapılmıştır.Isparta İline bağlı Uluborlu Belediyesinin yapmış olduğu ihale sonrasında 21 ha. Alanın imar uygulaması yapılmış ve kısa sürede tescil olan imar uygulamamız sonrası vatandaşlarımız tapularını almışlardır.

Antalya İli Merkez İlçesine Bağlı Güzeloba Köyünde 100 dönümlük İmar Uygulaması bölge halkından güvene istinaden alınan vekaletlerle yapılmış ve Muratpaşa Belediyesinin onayından sonra tescil olup tapuları dağıtılmıştır.

Antalya İli Merkez İlçesine Bağlı Ekşili Belediyesinin İmar Uygulamaları şirketimiz tarafından hazırlanarak  sonuca ulaştırılmıştır.

Antalya İli Geyikbayırı Köyü  ve Hisarçandır Köylerinde mevzi imar planlarının hazırlanması ve uygulaması tarafımızca yapılmıştır.

HALİHAZIR HARİTA ÜRETİMİ

Her türlü tatbikat ve planlara altlık teşkil edecek olan halihazır harita üretimleri çağımızın teknolojik tüm imkanlarını ve aletlerini kullanarak yapılmaktadır. Haritalardaki gerekli hassasiyeti sağlamak ve daha sonrada kullanılması amaçlı nirengi ve poligon güzergahlarını GPS (global position system) yöntemiyle ölçümlerinin yapılmasının ardından elektronik Total-Station aletleriyle arazi ölçümleri yapılarak bilgisayar ortamında haritalar oluşturulmaktadır.

 • Antalya Muratpaşa Belediyesi Lara Kundu Turizm Yolu ihalesi (2002)
 • Antalya Muratpaşa Belediyesi Havaalanı-Lara kardeş şehirler yolu ihalesi(2001)
 • Karayolları Genel Müdürlüğü Afyon-Uşak Karayolu Halihazır ve Plankote çalışması (2002)
 • Devlet Hava Meydanları Antalya Havalimanı Halihazır harita üretimi (2003)
 • Antalya Kepez Belediyesi Mazı Dağı Halihazır Harita üretimi (1999)
 • Isparta Senirkent Halihazır harita revizisyonu (1997)
 • Antalya Konyaaltı Beach Park Halihazır harita üretimi ve tüm düzenlemeler (2001)
 • Yalova İli ve Mücavir Alanı Kapsamındaki 8 Belediyenin halihazır harita üretimi ve revizisyonu (2004)
 • Bursa ili Orhangazi İlçesi Halihazır harita üretimi (2004)
 • İzmir Havalimanı halihazır harita çalışmaları
 • Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Halihazır harita revizisyonu (2004)
 • Muğla üniversitesi Halihazır harita üretimi (2003)
 • Antalya-Kemer Türkiz Otel ve Ayışığı Tesisleri Halihazır harita üretimi ve proje uygulamalarının yapılması.(1999)
 • Muğla İli Bodrum İlçesi Gündoğan Mevkiinde Park Kaloma Tatil Köyü Harita çalışmaları (2003)
 • Antalya İli Kemer İlçesi Yol Düzenleme çalışmaları ve Halihazır Harita üretimi (2002)
 • Kemer Türkiz Otel Ayışığı Parkı ve Kemer Türkiz Marina Halihazır üretimi
 • Türkiz Otel Beldibi Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Köşkü halihazır harita-plankote-ağaç rölevesi,altyapı projelerinin hazırlanması
 • IC FRAFORT ANTALYA iç hatlar terminali inşaatı harita müşavirlik hizmetleri
 • Shahdag Turizm Kompleksi Projesi (STKP) kapsamında ki 800 ha alanda Halihazır Harita Üretimi (2009)
 • Gusar-Shahdag arasında ki 30 km’li yolun şeritvari hali hazır haritasının yapılması
 • Azerbaycan SST-MMC beton imalatı firmasına hammadde sağlayacak taş ocağı tesisinin tesbiti ve 50 ha alanda Halihazır Harita Üretimi(2008)
 •  Azerbeycan Bakü’ de 50 ha Haydar Aliyev müzesi inşaatı halihazır harita çalışmaları (2007)
 • Azerbeycan Bakü’de 12 ha towers inşaatı halihazır harita çalışmaları (2007)
 • Azerbeycan Bakü’de 50 ha villa inşaatları halihazır harita çalışmaları(2007)
 • Azerbeycan Bakü’de 80 ha Ambran villaları  halihazır harita çalışmaları(2008)
 • Azerbeycan Bakü’de ARAL GROUP City Star projesi harita mühendislik hizmetleri ve müşavirlik çalışmaları(2008)
 • İstanbul Maslak SKY GARDEN Projesi halihazır harita mühendislik hizmetleri(2008)
 • Kütahya Havalimanı Projesi Halihazır Harita Mühendislik Hizmetleri (2010)(İÇTAŞ İNŞ.A.Ş)
 • GÜRCİSTAN Batum Hotel İnşaatı Projesi Halihazır Harita Mühendislik Hizmetleri (2010) (DİA HOLDİNG)
 • GÜRCİSTAN Tiflis Palace Hotel İnşaatı Projesi Halihazır Harita Mühendislik Hizmetleri (2010) (DİA HOLDİNG)
 • IRAK Dohuk ve Erbil Hotel İnşaatı Projeleri Halihazır Harita Mühendislik Hizmetleri (2010) (DİA HOLDİNG)

SAYISALLAŞTIRMA

Daha önceki yıllarda sayısal ortamda çizilemeyen zamanın imkanlarıyla pafta üzerine tersim edilmiş olan İmar ve Kadastral paftalar ; dıgıtal scanner yardımıyla taranıp bilgisayar ortamına aktarılır. Bu paftaların gerekli afin dönüşümleri yapılarak sayısallaştırma işlemi başlamış olur. Kadastral paftalarda ise daha önce yapılmış takeometrik değerler bilgisayar ortamına girilip zemin alımlarıyla desteklendikten sonra sayısal ortama aktarılabilmektedir.

KAMULAŞTIRMA HARİTALARI

 • Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Yüksek Basınç Doğalgaz boru hattı kamulaştırma çalışmaları (2003)
 • RMS-A yeri kamulaştırma haritaları(2003)
 • Düzce İli Çilimli Beldesi sanayi bölgesi doğalgaz boru hattı kamulaştırma işlemleri (2003-2004)
 • Antalya Merkez  Havalimanı iki pist arası kamulaştırma haritalarının hazırlanması (2004)
 • Antalya İli doğalgaz dağıtım projesi kapsamında 16 km 20’’ yüksek basınç iletim hattı kamulaştırma çalışmaları,(2007-2008)
 • Erzincan doğalgaz dağıtım projesi kapsamında 10’’ orta basınç iletim hattı kamulaştırma çalışmaları.(2007)
 • Botaş yüksek basınç iletim hatlarının AFYON-DENİZLİ-BURDUR-ANTALYA kısmi güzergah ve RMS a-b istasyonlarının kamulaştırma çalışmaları ve RMS a-b istasyonlarının enerji nakil hatlarının kamulaştırma çalışmaları.(2008)

TURİZM İSKELESİ PLAN TADİLATI ve RUHSATLANDIRMA

Turizm bölgesinde ki otellerin deniz iskelesi plan tadilatları ve ruhsatlandırma çalışmalarını yapan şirketimiz bu alanda hızlı ,dinamik ve tecrübeli ekibiyle turizm iskeleleri arasında Türkiye genelinde ilk plan tadilatını Kültür ve Turizm Bakanlığı’na onaylatmıştır.

PEYZAJ DÜZENLEME HİZMETLERİ

Firmamız 1987 yılından günümüze turistik tesis yatırımlarının mimarî konsepte ve ekolojiye uygun peyzaj düzenleme proje ve uygulama çalışmalarını da başarıyla yapmaktadır.Peyzaj bölümümüzce proje ve uygulamaları yapılmış tesisler; yerleri , yılları ve büyüklükleri itibariyle aşağıdadır:

Antalya/ Side – Turtel Tatil Köyü (73000m²-1987)

Antalya/ Kemer – Ayışığı Tesisleri (55000m²-1988)

Antalya/ Manavgat – Sorgun Turtel Tatil Köyü (100000m²-1989)

Antalya/ Manavgat – Titreyengöl mevki Linda Hotel (16000m²-1989)

Antalya/ Kemer – Çamyuva Gözde Hotel (3500m²-1989)

Antalya/ Manavgat – Titreyengöl mevki Belinda Hotel (16000m²-1989)

Antalya/ Manavgat – Titreyengöl mevki Arinna Hotel (12000m²-1990)

Antalya/ Manavgat – Sarısu mevki Beypet Dinlenme Tesisleri ( 10000m²-1990)

Mesa Şirketler Grubu Peyzaj Danışmanlığı Hizmetleri: Mersin – Taşucu Balina Tatil Köyü, Antalya – Belek BelparkTatil Köyü ve Belpark Otel düzenleme çalışmaları / ANTALYA (1991-1996) – Mesa / Sarıkonaklar Sitesi peyzaj düzenlemesi Etiler/İSTANBUL

Antalya/ Kemer-Beycik Köyü Beycik Evleri ve Serik-Kayburnu Köyü Koraltan Çiftliği (1994)

Muhtelif Site ve Villa düzenlemeleri (1994-2000)

Bodrum/Gündoğan Park Kaloma Tatil Köyü peyzaj planlama ve uygulama (50000m² / 2000 – 2002)

DİĞER ÇALIŞMALAR

 • Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın Antalya Doyran Mera Ölçüm işi ihale usulü alınarak yapılmıştır.
 • Çelebi-IC 2 inci Dış Hatlar Terminali Enerji Nakil Hattı harita çalışmaları ve Kamulaştırma İşlerinin yapılması,
 • Tedaş Lara-Kundu Yüksek Gerilim Elektrik hattı güzergahı ve as-built projelerinin hazırlanması,